Головна сторінка
Головна сторінка Головна сторінка Мапа сайту Мапа сайту
Головна сторінка Статистична інформація Експрес-випуски Публікації Юним громадянам Всеукраїнський перепис населення Конкурс на заміщення вакантних посад Для респондентів Для громадськості
Новини
Про Головне управління
Діяльність Головного управління
Нормативно-правова база
Соціально-економічне становище регіону
Метаописи державних статистичних спостережень
Методологія та класифікатори
Звітна документація
Електронна звітність
Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)
Здійснення реформ в Україні
Корисна інформація
Дошка об'яв
Мапа сайту
Пошук
Зворотній зв'язок
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
«Урядова «гаряча лінія»
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Національне агенство з питань запобігання корупції
Київська обласна державна адміністрація
Київська обласна рада


Пошук на сайті:
Розширений пошук
Головна > Діяльність Головного управління > Запобігання проявам корупції > Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції в Головному управлінні статистики у Київській області за 2018 рік
Версія для друку Передати по пошті

Звіт про проведену роботу щодо запобігання та протидії корупції
в Головному управлінні статистики у Київській області за 2018 рік

На виконання Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правових актів з питань запобігання і протидії корупції, Плану заходів на 2018 рік, Головним управлінням статистики у Київській області (далі – Головне управління статистики) постійно вживаються відповідні заходи з питань запобігання, виявлення, протидії проявам корупції.

Корупційних ризиків, зокрема: конфлікт інтересів, недоброчесність державних службовців, безконтрольність з боку керівництва, наявність дискреційних повноважень за напрямками діяльності Головного управління статистики у звітному періоді не виявлено.

Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції  Головного управління статистики – Захарченко К. В. (далі – головний спеціаліст) здійснено організаційні заходи щодо забезпечення подання державними службовцями Головного управління статистики декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. З метою надання методичної допомоги суб’єтам декларування з питань заповнення та своєчасного подання електронних декларацій за минулий рік головним спеціалістом підготовлено та направлено структурним та відокремленим підрозділам Головного управління статистики лист-роз’яснення «Щодо подання  електронних декларацій та внесення інформації про членів сім’ї декларанта» від 23.01.2018 № 20-06/186.

За результатами проведеної перевірки своєчасності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в Головному управлінні статистики встановлено наступні факти:

1) несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме електронної декларації за 2017 рік – 1;

2) несвоєчасне подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме електронної декларації за 2017 рік – 1;

3) неподання декларації особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме електронної декларації за 2017 рік – 1.

Про встановлені факти головним спеціалістом, відповідно до частини другої статті 49 Закону України «Про запобігання корупції», були надіслані повідомлення до Національного агенства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК).

В Головному управлінні статистики постійно проводиться роз’яснювальна робота серед державних службовців щодо необхідності повідомлення НАЗК про суттєві зміни у майновому стані та про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, а також інформування осіб, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щодо подання е-декларацій за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

З метою виявлення чинників, що сприяють чи можуть сприяти вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та вжиття відповідних заходів у разі їх виявлення, ретельно розглядаються усі проекти наказів організаційно-розпорядчого характеру, що розробляються в Головному управлінні статистики та погоджуються (візуються) головним спеціалістом.

У 2018 році в наказах організаційно-розпорядчого характеру, що видані Головним управлінням статистики, чинників, які сприяли чи могли сприяти вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень – не виявлено.

Порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців за звітний період зафіксовано не було. Службові розслідування (перевірки), з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення або невиконанню вимог антикорупційного законодавства, не проводились.

Проведено роз’яснювальну роботу серед працівників Головного управління статистики щодо додержання антикорупційного законодавства, нормативно-правових актів з питань державної служби, запобігання корупційним діянням та іншим правопорушенням, пов’язаних з корупцією, у т.ч. вжиті заходи для підвищення рівня знань з питань протидії корупції серед державних службовців.

У Головному управлінні статистики постійно проводиться методично-роз’яснювальна робота, яка полягає в наступному:

- надання консультативної допомоги працівникам структурних та відокремлених підрозділів Головного управління статистики з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства;

- проведення системних заходів профілактично-роз’яснювального характеру з державними службовцями, які спрямовані на формування сталого усвідомлення неприпустимості вчинення корупційних правопорушень, підвищення особистої відповідальності, суворе додержання законів, недопущення використання державними службовцями своїх повноважень у корисних цілях.

З метою недопущення будь-якої можливості виникнення серед державних службовців Головного управління статистики реального чи потенційного конфлікту інтересів головним спеціалістом були підготовлені та направлені структурним та відокремленим підрозділам «Рекомендації щодо виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» від 28.09.2018 №20-06/1981-18.

З метою підвищення ефективності роботи Головного управління статистики у сфері запобігання та протидії корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють її проявам в органах державної статистики та згідно наказу Головного управління статистики у Київській області від 01.03.2016 року № 19 продовжує функціонувати щомісячна пряма телефонна лінія на тему "Боротьба з корупцією" за участю головного спеціаліста (другий четвер місяця з 15.00 години до 17.00 години за телефоном (044) 482-06-98).

Звернень від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції за 2018 рік на адресу Головного управління статистики не надходило.

Головним спеціалістом, відповідно до Плану заходів на 2018 рік, щоквартально надсилалася інформація головному спеціалісту з питань запобігання та виявлення корупції Держстату щодо показників роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

Порушень вимог антикорупційного законодавства та спеціальних обмежень для державних службовців не зафіксовано, службові розслідування (перевірки) з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення, або невиконання вимог антикорупційного законодавства не проводились.

У Головному управлінні статистики приділяється особлива увага контролю за дотриманням вимог антикорупційного законодавства та запобігання проявам корупції, надається всебічна допомога щодо застосування норм антикорупційного законодавства.

Copyright 2006-2019 © Головне управління статистики у Київській області